Rzeszów: Otwarcie Filii nr 13 WiMBP w Rzeszowie

• 06 listopad 2017

Zgodnie z planem 03.11.2017 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowej Filii bibliotecznej przy ul. Iwonickiej 38 w Rzeszowie.

Pomysł zorganizowania biblioteki na Osiedlu „Słoneczny Stok” zrodził się jeszcze w 2014 r., a w lutym 2015 r. zapadła decyzja dotycząca ujęcia, w planach budynku pomieszczeń, z przeznaczeniem na bibliotekę.

23.02.2015 r. podpisano porozumienie pomiędzy WiMBP w Rzeszowie a Spółdzielnią Mieszkaniową „Projektant”, w sprawie przygotowania lokalu na potrzeby biblioteki, z kolei 04.09.2017 r. podpisano umowę najmu lokalu, o powierzchni 189 m2.

Nowa agenda biblioteczna otrzymała nr 13 i stała się osiemnastą filią biblioteczną sieci miejskiej.

W drodze konkursu kierowniczką tej Filii została Beata Terlicka, a pracownikiem - Monika Adamczyk.

Uroczystość otwarcia swoją obecnością zaszczycili: Andrzej Dec – Przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa, Henryk Wolicki – wiceprezydent Miasta Rzeszowa, Jolanta Kazimierczak – Radna,  Przewodnicząca Komisji Inwestycji i Pozyskiwania Funduszy Unijnych, jednocześnie Przewodnicząca Rady Osiedla, Sławomir Gołąb – Radny,  Członek Komisji Kultury i Promocji, Aneta Radaczyńska – Dyrektor Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki, Ewa Nowak-Koprowicz - reprezentująca Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct przy WSIiZ w Rzeszowie, Bernadeta Miazga-Nycz – wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 18, Anna Szaro – Dyrektor Przedszkola nr 3 w Rzeszowie, pracownicy Spółdzielni Mieszkaniowej „Projektant”, uczniowie okolicznych szkół i mieszkańcy Osiedla.

Po powitaniu gości przez dyrektor Biblioteki Barbarę Chmurę i przemówieniach okolicznościowych, nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi i zwiedzanie agendy bibliotecznej.

Po części oficjalnej rozpoczęto typową działalność biblioteczną, rejestrowano nowych czytelników i wypożyczano książki.  Chętni mogli również wziąć udział w ciekawych zajęciach np.: warsztatach fotograficznych sleeveace, zajęciach z tabletem dla dzieci, czytaniu łamańców językowych, szukaniu ukrytych bohaterów bajek, teatrzyku pacynek oraz w warsztatach decoupage.

Serdeczne podziękowanie składamy władzom miasta Rzeszowa, prezesom Spółdzielni Mieszkaniowej „Projektant”, mieszkańcom Osiedla „Słoneczny Stok” i pracownikom WiMBP w Rzeszowie za  okazane zaangażowanie i wsparcie przy organizacji biblioteki.

Dziękujemy sponsorowi - Cukierni "Eliza" za ufundowanie okolicznościowego tortu.

Dziękujemy także tym, których mieliśmy zaszczyt gościć w ważnym dla Filii nr 13 dniu.

Beata Terlicka

Czytany 54 razy Ostatnio zmieniany 06 listopad 2017