74b3tetnda{o#9f2um"r%n*xay7l5l=5w8g(29n{2wh

Rzeszów: Projekty biblioteczne zgłoszone do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok będą realizowane

  • 27 październik 2017
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code

Znamy już wyniki głosowania mieszkańców Rzeszowa na zadania w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok. 23 października 2017 roku Komisja ds. RBO w Urzędzie Miasta Rzeszowa ogłosiła listę zwycięskich projektów, wśród których znalazły się dwa związane z bibliotekami publicznymi Rzeszowa. Oba projekty przygotowała i zgłosiła do budżetu partycypacyjnego Bożena Janda.

Pierwszy z nich to projekt inwestycyjny w zakresie infrastruktury miejskiej (I kategoria zadań w ramach RBO) pod nazwą „Wspomagamy nasze biblioteki – modernizacja wyposażenia informatycznego bibliotek publicznych oraz wzbogacenie ich oferty usług elektronicznych”.
Zadanie otrzymało aż 894 głosy oddane przez mieszkańców Rzeszowa.

Zadanie dotyczy wyposażenia placówek miejskich WiMBP w Rzeszowie w sprzęt informatyczny: w komputery z oprogramowaniem, urządzenia wielofunkcyjne i drukarki laserowe, czytniki kodów kreskowych, zestawy urządzeń do projekcji multimedialnych, czytniki e-booków wraz z dostępem do zasobu książek elektronicznych. Biblioteki otrzymają także zestawy multimediów – audiobooków i filmów do wypożyczania czytelnikom. W ramach zadania przygotowana zostanie również nowa strona WiMBP w Rzeszowie oraz doposażona zostanie pracownia szkoleniowa w tablety do informatycznych zajęć warsztatowych. Wartość projektu to: 496.100,00 zł

Drugi projekt to zadanie z kategorii zadań prospołecznych, kulturalnych, oświatowych i sportowych (III kategoria zadań w ramach RBO).

Projekt pod nazwą „Biblioteka jest OK – cykl imprez promujących czytelnictwo w bibliotekach publicznych i w przestrzeni miasta Rzeszowa w 2018 r.”, związany jest z organizacją atrakcyjnych form promocji czytelnictwa i bibliotek. W ramach zadania organizowane będą spotkania z pisarzami, zajęcia z książką, wydarzenia plenerowe, spotkania teatralne dla dzieci na motywach bajek i baśni, konkursy, pokazy, warsztaty interaktywne i wiele innych przedsięwzięć.

Na zadanie oddano 603 głosy. Wartość projektu: 49.000,00 zł.

Bardzo nam miło, że czytelnicy, sympatycy Biblioteki, miłośnicy książki oraz bibliotekarze aktywnie wsparli oba projekty, oddając na nie razem 1497 głosów (głównie w formie elektronicznej). Dzięki Państwa zaangażowaniu Biblioteka w 2018 roku będzie mogła zmodernizować sprzęt informatyczny, wprowadzić nowe usługi elektroniczne oraz zrealizować ciekawe pomysły związane z promocją czytelnictwa. Łączna wartość obu projektów to 545.100,00 zł.

Wszystkim osobom, które oddały głosy na zadania wspierające rozwój Biblioteki, bardzo serdecznie dziękujemy!!!!

Bożena Janda
Dział Komputeryzacji Procesów Bibliotecznych
WiMBP w Rzeszowie
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Czytany 50 razy Ostatnio zmieniany 31 październik 2017

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij