"Z naszej bajki" - Wolne Lektury udostępniają nagrania polskich bajek ludowych

• 03-01-2018

Biblioteka internetowa Wolne Lektury udostępniła na swojej stronie 10 nagrań polskich bajek ludowych w oryginalnej postaci gwarowej.

Nagrania, wśród których znalazły się "Serce lasowiackie" czy "O nazwie wsi Boguchwała. Zapadła karczma" w interpretacji regionalistki i gawędziarki Stefanii Budy z Nosówki, to część projektu "Z naszej bajki" mającego na celu upowszechnianie słabo dotychczas znanych zasobów kultury tradycyjnej, a także wzmacnianie tożsamości i dumy z uczestnictwa w kulturze lokalnej.

Wszystkie utwory udostępniono na wolnej licencji, dzięki czemu można je bezpłatnie przeglądać, pobierać, a także udostępniać innym i cytować.

Źródło: http://wolnelektury.pl/info/z-naszej-bajki/

Czytany 304 razy Ostatnio zmieniany 03-01-2018