74b3tetnda{o#9f2um"r%n*xay7l5l=5w8g(29n{2wh

Stalowa Wola: Nagroda dla MBP za Noc Bibliotek 2017

• 26 październik 2017
Stalowa Wola: Nagroda dla MBP za Noc Bibliotek 2017 Fot.: Sylwia Łubik, Barbara Morawiec, MBP Stalowa Wola

Stalowowolska biblioteka została uhonorowana II miejscem w ogólnopolskim konkursie „Tydzień Bibliotek 2017” pod hasłem „Biblioteka. Oczywiście!”, zorganizowanym przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Warszawie.

Tydzień Bibliotek jest obchodzony każdego roku, w dniach 8-15 maja i ma na celu zwrócenie uwagi szerokiej opinii publicznej na problematykę upowszechniana czytelnictwa, rolę bibliotek w dobie ogromnego postępu technologicznego, a także na różnorodne formy pracy z użytkownikiem. Stalowowolska biblioteka co roku włącza się do akcji, poprzez organizację ciekawych zajęć, spotkań z książką i atrakcyjnych imprez promujących książkę i bibliotekę w regionie. Komisja konkursowa tegorocznej edycji nagrody doceniła imprezę Noc Bibliotek pod hasłem „Obywatelko/Obywatelu witamy w PRL-u” i przyznała MBP w Stalowej Woli II miejsce w ogólnopolskim konkursie „Tydzień Bibliotek 2017”. Nagrodą był zestaw książek: dla dzieci, dorosłych oraz popularnonaukowych, które są już dostępne dla stalowowolskich czytelników.

Dyplom został wręczona na uroczystości 100-lecia Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Bibliotece Narodowej. Jubileusz zgromadził  bibliotekarzy, przedstawicieli władz państwowych i samorządowych oraz pracowników naukowych związanych z bibliotekarstwem i informacją naukową.

Uroczystości jubileuszowe zaszczyciło swoją obecnością wielu znakomitych gości m.in.: prof. Piotr Gliński - wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Poza okolicznościowymi przemówieniami  m.in. przewodniczącej SBP Elżbiety Stefańczyk, prezentacją dra Zbigniewa Gruszki z Katedry Informatologii i Bibliologii Uniwersytetu Łódzkiego  „Ludzie, czasy, wydarzenia. Praca Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich na rzecz środowiska zawodowego bibliotekarzy w świetle opinii jego współtwórców” przybliżającą znaczące wydarzenia ze stulecia działania organizacji, pokazem filmu dokumentalnego „Bibliotekarze – 100 lat Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich” w reżyserii Andrzeja Sapiji, który przedstawiał historię Stowarzyszenia, zostały wręczone odznaczenia  państwowe, resortowe i stowarzyszeniowe.

W dalszej części odbyło się także wręczenie nagród w trzech konkursach: Nagroda Naukowa SBP im. Adama Łysakowskiego, Nagroda Młodych SBP im. prof. Marii Dembowskiej oraz Tydzień Bibliotek 2017.

W konkursie na najciekawsze wydarzenie w ramach programu Tydzień Bibliotek nagrodę dla naszej biblioteki  za zajęcie II miejsca za akcję „Obywatelko/Obywatelu witamy w PRL-u”  odebrała Joanna Rybak – kierownik Biblioteki Głównej MBP.

Uroczystości zakończył koncert „Czego słuchał pan Shakespeare?” w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej SABIONETTA oraz jubileuszowy tort.

MBP w Stalowej Woli

Czytany 35 razy Ostatnio zmieniany 27 październik 2017