Stalowa Wola: Młodzi poeci nagrodzeni

• 11 październik 2017
MBP w Stalowej Woli MBP w Stalowej Woli

9 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza rozstrzygnięto XVII edycję konkursu poetyckiego „Moja Mała Ojczyzna” zorganizowanego przez bibliotekę oraz Starostwo Powiatowe i Liceum Ogólnokształcące im. KEN.

Na konkurs wpłynęło  130 wierszy  napisanych  przez 65 uczniów szkół podstawowych klas IV-VII –  44 osoby  PSP w Stalowej Woli: PSP Nr  3, PSP nr 4 , PSP nr 5, PSP nr 7  PSP nr 11 , PSP nr 12, PSP w Kłyżowie, Rzeczycy, Pysznicy, Krzakach, Woli Rzeczyckiej, Zdziechowicach; uczniów oddziałów gimnazjalnych –  15 osób (PSP nr 2, ZSO nr 2, PSP nr 12, PSP w Pysznicy, Lipie , Kłyżowie; uczniów szkół ponadgimnazjalnych –  LO im. KEN.

Prace oceniała komisja w składzie: Grzegorz Męciński – przewodniczący, Ewelina Gul, Małgorzata Żurecka, Bieńko-Stachyra, Anna Żywczyk, Joanna Rybak

W kategorii uczniów szkół podstawowych przyznano :

I miejsce :    Karina Majerska  – PSP nr 3 w Stalowej Woli

II miejsce –  Dominika Skiba – PSP nr 12 w Stalowej Woli

II miejsce –  Jakub Miklus  – PSP nr 12 w Stalowej Woli

III miejsce – Lena Iwanicka  – PSP nr 7 w Stalowej Woli

III miejsce -  Gabriela Motyka  – PSP nr 12 w Stalowej Woli

III miejsce –  Ewelina Garbacz  – PSP w Woli Rzeczyckiej

III miejsce  - Aleksandra Wach  – PSP nr 3 v w Stalowej Woli

Przyznano także  wyróżnienia:

-  Szymon Głuszak (pseud. Tygrys) – PSP nr 3 w Stalowej Woli

-  Martyna Barszcz (pseud. Kopciuszek) – PSP nr 3 w Stalowej Woli

-  Amelia Pomykała (pseud. Amelia) – PSP w Rzeczycy Długiej

-  Adrian Szczupak (pseud. Adi) – PSP nr 7 w Stalowej Woli

W kategorii uczniów szkół gimnazjalnych przyznano:

I miejsce – Izabela Chyła  – PSP nr 12 (oddział gimnazjalny)

I miejsce – Małgorzata Sobkiewicz  – PSP nr 12 (oddział gimnazjalny)

II miejsce – Aleksandra Walkowicz  – PSP nr 12 (oddział gimnazjalny)

III miejsce – Weronika Świeca – PSP w Kłyżowie (oddział gimnazjalny)

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Jakub Sądej   –  PSP w Pysznicy (oddział gimnazjalny)

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych Komisja postanowiła przyznać jedno  wyróżnienie. Otrzymał je  Hubert Stępień - LO im. KEN

Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe, zaś muzyczny akcent podczas uroczystości zapewnili Anna Patron (flet) Gabriela Obara (śpiew) oraz Ryszard Marchewka (pianino) z Państwowej Szkoły Muzycznej w Stalowej Woli.

MBP w Stalowej Woli

Threesome