Jasło: Historia pachnąca lawendą - spektakl słowa

  • 06-10-2017
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code
Jasło: Historia pachnąca lawendą - spektakl słowa MBP w Jaśle

3 października br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach XII Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego odbył się spektakl dla dzieci pt. Wrażliwa jak Klementynka w wykonaniu grupy teatralnej Opowieści z Walizki.

W spektaklu wzięła udział grupa przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej w Osobnicy. Artyści, wykorzystując proste, szmaciane lalki, akompaniament akordeonu, dzwoneczków indyjskich i liry korbowej, wprowadzili dzieci w zaczarowany świat bajki prowansalskiej. Bohaterką była mała dziewczynka o imieniu Klementynka. Historia o nieostrożnej dziewczynce, która miała czułe serce, niosła w sobie życiową mądrość  i odwoływała się do ponadczasowych wartości: wrażliwości  na chorobę i cudzą krzywdę.

Uczestnicząc w spektaklu przekonaliśmy się, że we współczesnych czasach, kiedy Internet i telewizja dominują wszelkie nasze działania, kształtowanie wrażliwości i przypominanie życiowych mądrości jest bardzo ważne.

Patronat medialny nad XII Jasielskim Festiwalem Literackim i Regionalnym sprawują: AnchorTVP Rzeszów, TV Jasło, Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, Gazeta Codzienna Nowiny, Tygodnik Nowe Podkarpacie, Fakty Jasielskie, Miesięcznik Obiektyw Jasielski oraz portale: www.itvpoludnie.pl, www.nowiny24.pl, www.terazjaslo.pl, www.twojejaslo.pl, www.jaslonet.pl, www.miastojaslo.pl, www.wirtualnejaslo.pl.

MBP w Jaśle

 

 

Czytany 441 razy Ostatnio zmieniany 06-10-2017

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij