Rzeszów: Podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego “Wielcy Polacy i ich wynalazki na przestrzeni dziejów w literaturze”

• 04 październik 2017

W dniu 23 września 2017 r. w Wypożyczalni Muzycznej WiMBP w Rzeszowie odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego “Wielcy Polacy i ich wynalazki na przestrzeni dziejów w  literaturze”  zorganizowanego przez WiMBP w Rzeszowie pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Rzeszowskiego.

Laureatów i zaproszonych gości powitała Pani Barbara Chmura – dyrektor WiMBP w Rzeszowie, dziękując uczestnikom konkursu, bibliotekarzom oraz opiekunom za udział i zaangażowanie. Pani Lucyna Kloczkowska - kierownik Działu Instrukcyjno-Metodycznego WiMBP w Rzeszowie oraz Pani Joanna Nieroda - Dział Promocji Starostwa Powiatowego podkreśliły patriotyczny charakterter konkursu, gratulując laureatom i uczestnikom komkursu oraz życząc dalszych sukcesów, jednocześnie zapraszając do kolejnych edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego.

Następnie Pani Lucyna Różnowicz – instruktor ds. bibliotek samorządowych powiatu rzeszowskiego WiMBP w Rzeszowie odczytała protokół Powiatowego Konkursu Plastycznego “Wielcy Polacy i ich wynalazki na przestrzeni dziejów w  literaturze” .

Jury konkursowe obradujące w składzie:
Piotr Rędziniak /artysta-malarz - przewodniczący/
Joanna Nieroda  /Dział Promocji Starostwa Powiatowego w Rzeszowie/
Agnieszka Rogala /GBP w Trzebownisku z siedzibą w Stobiernej/

dokonało przeglądu i analizy 58 prac plastycznych nadesłanych na konkurs, które wpłynęły  z 9 bibliotek samorządowych powiatu rzeszowskiego. Przy ocenie brano pod uwagę zgodność pracy z tematem konkursu, samodzielność wykonania, kreatywność, pomysł, staranność. Uczestnicy wykazali się twórczym zaangażowaniem oraz inwencją. Prace cechowała różnorodność wyboru technik plastycznych. Jury zgodnie z regulaminem konkursu przyznało w kategorii wiekowej klas I-III cztery nagrody oraz trzy wyróżnienia. W kategorii wiekowej klas IV-VI cztery nagrody oraz pięć wyróżnień. W kategorii gimnazjum dwie nagrody ex aequo oraz trzy wyróżnienia, nagrodę Starosty Powiatu Rzeszowskiego, a także nagrodę specjalną. Nagrody otrzymali:

Nagroda Starosty Powiatu Rzeszowskiego
Aleksandra Żak, lat 13 /GBP w Hyżnem. Filia w Dylagówce/

Nagroda specjalna
Agnieszka Pendrak /Dom Pomocy Społecznej im. Józefy Jakilińskiej w Rzeszowie/

W kategorii wiekowej klas I-III
I    nagroda  - Jakub Kuzdro, lat 9 /GBP w Lubeni/
II  nagroda – Zuzanna Grzebyk, lat 10 /GBP w Lubeni/
III nagroda – Weronika Gwizdak, lat  8 /GBP w Świlczy z siedzbą w Trzcianie. Fila Rudna Wielka/
IV nagroda – Hubert Dubiel, lat 9 /GBP w Trzebownisku z siedzibą w Stobiernej. Filia w Łukawcu/

Martyna Michalik, lat 9 /GBP w Boguchwale/
Judyta Skrętkowska, lat 9 /GBP w Lubeni/
Weronika Zdun, lat 9 /GBP w Boguchwale/

W kategorii wiekowej klas IV-VI
I   nagroda – Dominik Gwizdak, lat 10 /GBP w Świlczy z siedzibą w Trzcianie. Fila Rudna Wielka/
II  nagroda – Karolina Rusin, lat 13 /MGBP w Głogowie Małopolskim/
III nagroda – Szymon Wdowik, lat 10 /GBP w Świlczy z siedzibą w Trzcianie. Filia Bratkowice/
IV nagroda – Zofia Majka, lat 12 /MGBP w Głogowie Małopolskim/

Julia Piekarz, lat 12 /GBP w Świlczy z siedzibą w Trzcianie/
Sebastian Drzał, lat 10 /GBP w Boguchwale. Filia w Woli Zgłobieńskiej/
Patrycja Południak, lat 12 /Biblioteka Publiczna w Krasnem/
Zuzanna Tomaszewska, lat 11 /MGBP w Błażowej. Filia w Futomie/
Jakub Hnatio, lat 13 /GBP w Trzebownisku z siedzibą w Stobiernej. Filia w Łukawcu/

W kategorii wiekowej gimnazjum
I    nagroda – Sabina Woźniak, lat 15 /MGBP w Głogowie Małopolskim/
I   nagroda – Balbina Baran, lat 15 /MGBP w Głogowie Małopolskim/

Wyróżnienia

Paulina Bułatek, lat 14 /GBP w Świlczy z siedzibą w Trzcianie. Filia Bratkowice/
Klaudia Kuzdro, lat 16 /GBP w Lubeni. Filia w Siedliskach/
Sylwia Mytych, lat 16 /GBP w Lubeni. Filia w Siedliskach/

Wręczenia nagród dokonała Pani Barbara Chmura – dyrektor WiMBP w Rzeszowie, jednocześnie gratulując wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym, życząc dalszych sukcesów w twórczości artystycznej i rozwoju osobistym.

Podziękowania i gratulacje złożono również bibliotekarzom, nauczycielom i rodzicom, pod kierunkiem, których dzieci i młodzież przygotowała prace konkursowe. Najbardziej zaangażowanym bibliotekarzom i nauczycielom zostały wręczone dyplomy i podziękowania.

Pani redaktor Iwona Piętak z Polskiego Radia Rzeszów przeprowadziła wywiad z uczestnikami konkursu, bibliotekarzami, a także rodzicami i opiekunami oraz z instruktorem ds. bibliotek samorządowych powiatu rzeszowskiego WiMBP w Rzeszowie, Panią Lucyną Różnowicz

Laureatów, a także gości zaproszono do obejrzenia wystawy pokonkursowej oraz na poczęstunek. Ze względu na wysoki poziom konkursu Jury zakwalifikowało do prezentacji na wystawie także wybrane prace spoza nagrodzonych i wyróżnionych.

Lucyna Różnowicz – instruktor
ds. bibliotek samorządowych powiatu rzeszowskiego

Czytany 37 razy Ostatnio zmieniany 06 październik 2017

Threesome