Jasło: Nie śpimy! Tworzymy!

  • 25-09-2017
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code
Jasło: Nie śpimy! Tworzymy! MBP w Jaśle

Noc to nie tylko pora do spania, ale także doskonałe źródło twórczych inspiracji. Przekonali się o tym 22 września 2017 r. uczestnicy warsztatów ilustratorskich, przeprowadzonych przez Jolę Richter-Magnuszewską w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, w ramach XII Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego.

Jola Richter-Magnuszewska, czytając wiersze Danuty Wawiłow m.in. O rupakach, Jak tu ciemno!, Wieczór ,wprowadziła uczestników warsztatów w magiczny nastrój nocy. Ilustratorka przekonała nas, że wbrew pozorom noc ma wiele barw i wcale nie jest czarna! Może być mroczna i pełna niezidentyfikowanych, przerażających dźwięków, albo wygodna, miękka i ciepła jak norka, w której można się ukryć. Może sprzyjać pojawianiu się przyjaznych i niezwykłych stworzeń, takich jak rupaki czy zwykłe jelonki. Młodzi ilustratorzy zainspirowani przeczytanymi tekstami i opowieściami artystki o tym, jak powstają ilustracje, stworzyli – najpierw w wyobraźni – obraz miasta nocą, a potem pracując w kilkuosobowych grupach przenieśli swoje wizje na karton. Powstały wspaniałe ilustracje i trójwymiarowe makiety.

Patronat medialny nad XII Jasielskim Festiwalem Literackim i Regionalnym sprawują: TVP Rzeszów, TV Jasło, Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, Gazeta Codzienna Nowiny, Tygodnik Nowe Podkarpacie, Fakty Jasielskie, Miesięcznik Obiektyw Jasielski oraz portale: www.itvpoludnie.pl, www.nowiny24.pl, www.terazjaslo.pl, www.twojejaslo.pl, www.jaslonet.pl, www.miastojaslo.pl, www.wirtualnejaslo.pl.

MBP w Jaśle

 

Czytany 691 razy Ostatnio zmieniany 26-09-2017

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij