Stalowa Wola: Spotkanie autorskie z Mirosławem Osowskim i Ryszardem Mściszem

  • %AM, %24 %292 %2019 %07:%Jan
  • font size decrease font size decrease font size increase font size increase font size
  • Print
  • Email
  • Be the first to comment!
Qr Code
Stalowa Wola: Spotkanie autorskie z Mirosławem Osowskim i Ryszardem Mściszem MBP w Stalowej Woli

Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli zaprasza na spotkanie autorskie z dwoma lokalnymi literatami. 24 stycznia 2019 r. o godzinie 18.00 w sali bankietowej MBP przy ul. ks. J. Popiełuszki 10 swoje publikacje zaprezentują Mirosław Osowski oraz Ryszard Mścisz.

Ryszard Mścisz przedstawi swój - kolejny po "Zezem na świat" - zbiór humoresek "Życie (u)daje szkołę" zawierający 56 krótkich i zabawnych opowiadań. Wiele z nich wyrasta ze zdarzeń autentycznych, dotyczących życia szkolnego (autor pracuje zawodowo jako nauczyciel) czy historii Jeżowego, gdzie mieszka. Mamy tu naszkicowane ludzkie problemy czy sytuacje życiowe. - Jest jeden istotny wyznacznik związku tego zbiorku z poprzednim, który ukazał się w 2012 roku. Wszystkie te teksty powstały dla gazetki Zespołu Szkół w Jeżowem "Post Scriptum" – pisze autor we wprowadzeniu do liczącej 230 stron publikacji.

Z kolei Mirosław Osowski ponownie wprowadzi czytelników w świat zbioru opowiadań "Świniobicie". Publikacja z 2018 roku, w odróżnieniu od tej sprzed 15 lat różni się znacząco. I to na tyle, że można powiedzieć, iż mamy do czynienia z dwiema zupełnie innymi książkami. Część opowiadań ze zbioru z 2003 roku została włączona do obecnego, inne zaś autor usunął, a na ich miejsce dodał nowe ("Matejko od aniołków", "Zbrodnia", "Smok", "Cudzołożnica", "Madame Bovary z Grabkowa"). W liczącej 150 stron publikacji znalazło się 19 opowiadań.

MBP w Stalowej Woli

 

Read 182 times

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Video gallery

See all

Photo gallery

Calendar of events

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij