Rzeszów: Spotkanie autorskie z Filipem Springerem

  • %AM, %16 %291 %2018 %08:%Oct
  • font size decrease font size decrease font size increase font size increase font size
  • Print
  • Email
  • Be the first to comment!
Qr Code
Rzeszów: Spotkanie autorskie z Filipem Springerem WiMBP w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie autorskie z Filipem Springerem, które odbędzie się 16 października 2018 r. o godz. 17.00 w budynku głównym WiMBP przy ul. Sokoła 13.

FILIP SPRINGER – reporter i fotograf. Jego reporterski debiut "Miedzianka. Historia znikania" (Czarne 2011) znalazł się w finale Literackiej Nagrody Nike i Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Kolejne książki reporterskie ("Źle Urodzone. Reportaże o architekturze PRL", "Wanna z kolumnadą. Reportaże o polskiej przestrzeni", "Zaczyn. O Zofii i Oskarze Hansenach", "13 pięter", "Księga Zachwytów") traktują o problemach polskiej przestrzeni i architektury. W 2016 roku ukazała się książka "Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast" będąca pokłosiem większego projektu dokumentalnego poświęconego byłym miastom wojewódzkim. W 2018 roku ukaże się jego mini debiut prozatorski, książka "Zegarmistrz" wydana w ramach Kolekcji Wrzesińskiej. Filip Springer mieszka i pracuje w Warszawie, współpracuje z Instytutem Reportażu, wykłada w Polskiej Szkole Reportażu.

Wydarzenie jest częścią cyklu "Nie-zwykłe spotkania" organizowanego w ramach projektu "Książka w roli głównej" dofinansowanego z programu "Partnerstwo dla książki" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Patronat honorowy: Marszałek Województwa Podkarpackiego Pan Władysław Ortyl, Prezydent Miasta Rzeszowa Pan Tadeusz Ferenc

Patroni medialni: TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Gazeta Codzienna Nowiny, nowiny24.pl

WiMBP w Rzeszowie

 

 

Read 369 times

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Video gallery

See all

Photo gallery

Calendar of events

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij