Jasło: V dyktando regionalne w MBP w Jaśle

  • 16 November 2017
  • font size decrease font size decrease font size increase font size increase font size
  • Print
  • Email
  • Be the first to comment!
Qr Code
Jasło: V dyktando regionalne w MBP w Jaśle MBP w Jaśle

Dużo czytasz? Masz ambicję by zostać regionalnym mistrzem słowa?  Nie czekaj! Zgłoś swój udział w V dyktandzie regionalnym „Jasielszczyzna zna polszczyznę!” i sprawdź swoje siły!

16 listopada 2017 o 11:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza miłośników pięknej polszczyzny na piąte dyktando regionalne „Jasielszczyzna zna polszczyznę”.  Prócz zmagań językowych, uczestników wydarzenia czeka również spotkanie z gościem specjalnym. W trakcie oczekiwania na wyniki dyktanda – Grzegorz Leszczyński, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, dyrektor „Polonicum” wygłosi wykład: „Słowo w czasach milczenia. Po co wędrować przez tajemnice języka?”
Dyktando to spotkanie pełne dobrej zabawy i pogodnej atmosfery, w którym tak naprawdę każdy zostaje zwycięzcą, bo poznaje lepiej język ojczysty.
Wszystkich mieszkańców Jasielszczyzny, którym bliska jest polszczyzna, prosimy o zgłaszanie się (imię i nazwisko, grupa wiekowa: szkoła podstawowa/gimnazjum/szkoła ponadgimnazjalna/osoby dorosłe, e-mail lub telefon kontaktowy) do 13 listopada 2017 drogą mailową na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. lub osobiście w Czytelni Głównej MBP w Jaśle przy ul. Kołłątaja 1.

Współorganizatorem V dyktanda regionalnego jest Jasielski Dom Kultury.

Regulamin dyktanda dostępny na stronie www.mbp.jaslo.pl

Zapraszamy!

MBP w Jaśle

 

 

Read 50 times

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

Video gallery

See all

Photo gallery

Calendar of events

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij