Nowe bajki Joanny Papuzińskiej w bibliotece Wolne Lektury

  • %AM, %08 %460 %2018 %11:%Mar
  • font size decrease font size decrease font size increase font size increase font size
  • Print
  • Email
  • Be the first to comment!
Qr Code

W bibliotece Wolne Lektury zostały udostępnione wyjątkowe publikacje - współczesne adaptacje bajek ludowych, które na zamówienie fundacji Nowoczesna Polska przygotowała Joanna Papuzińska.

Znana autorka literatury dziecięcej, która ma w swoim dorobku wiele ważnych książek dla najmłodszych (takich jak "Nasza mama czarodziejka", "Rokiś", "Asiunia") specjalnie dla Wolnych Lektur stworzyła dziesięć nowych utworów. Powstały one na podstawie tradycyjnych tekstów i nagrań - udostępnionych przez fundację w 2017 roku w ramach projektu "Z naszej bajki" (o którym więcej tutaj) - ale przetwarzają wątki ludowe w taki sposób, by były one atrakcyjne i zrozumiałe dla współczesnego odbiorcy.

Opublikowane utwory można czytać za pośrednictwem strony internetowej, pobrać na swój telefon lub czytnik, a także korzystać z nich dzięki bezpłatnej aplikacji dostępnej na system Android. Wszystkie zasoby zostały udostępnione na wolnej licencji (Licencja Wolnej Sztuki 1.3), która umożliwia legalne i szerokie korzystanie z tekstów każdemu użytkownikowi Internetu.

Więcej informacji na stronie www.wolnelektury.pl.

Źródło: Wolne Lektury
 

 

Read 195 times

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Video gallery

See all

Photo gallery

Calendar of events

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij