Rzeszów: Warsztaty kolażu w Pracowni Rzemiosł Różnych

  • %AM, %09 %354 %2018 %08:%Feb
  • font size decrease font size decrease font size increase font size increase font size
  • Print
  • Email
  • Be the first to comment!
Qr Code
Rzeszów: Warsztaty kolażu w Pracowni Rzemiosł Różnych Fot. WiMBP w Rzeszowie

Pierwsze urodziny Pracowni Rzemiosł Różnych działającej w WiMBP w Rzeszowie świętowane były twórczo - na warsztatach kolażu pod kierunkiem Małgorzaty Lasek. Pretekstem do spotkania stała się autorska wystawa kolaży i tkanin p. Małgorzaty w Wypożyczalni Muzycznej. Uczestniczki spotkania nie tylko mogły obejrzeć gotowe kompozycje prezentowane na trwającej do 15 lutego br. wystawie, ale również poznać historię techniki kolażu i aplikacji oraz zapoznać się materiałami, które można wykorzystywać do tego typu prac.

Kolaż to technika formowania kompozycji z różnych materiałów, tworzyw, fotografii, obrazów, tekstów lub wycinków z gazet, suszonych liści, koronek i innych drobiazgów znajdujących się w zasięgu ręki. Są one naklejane na płótno lub papier i łączone z tradycyjnymi technikami plastycznymi, tak, by powstała kompozycja harmonijna, spokojna lub dynamiczna. Gotowe prace można oprawić w ramki.

Na stołach Pracowni pojawiły się rodzinne fotografie, różnobarwne papiery, ścinki tkanin, kolorowe koronki, zasuszone rośliny, zniszczone kartki ze starych nut, sznurki, guziki, nici i niezliczona ilość ozdób pasmanteryjnych. Każda z pań z wielkim zaangażowaniem przystąpiła do komponowania swojej własnej kolażowej opowieści o dziadkach, rodzicach, wnukach  i o sobie samej. Pod kierunkiem doświadczonej animatorki warsztatów powstały osobiste i barwne obrazki, niepowtarzalne w swoim wyrazie - i co najważniejsze -własnoręcznie zrobione. Twórcze efekty, entuzjazm do artystycznego działania oraz prawdziwie kobieca atmosfera spowodowały, że spotkanie Pracowni Rzemiosł Różnych nie skończyło się na wykonaniu tylko jednej pracy (a gdyby nie późna pora na pewno powstało by ich jeszcze kilka).

Barbara Balicka

 

Read 294 times

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Video gallery

See all

Photo gallery

Calendar of events

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij