Rzeszów: Bezpłatny dostęp do książek elektronicznych z czytelni IBUK LIBRA

  • %AM, %05 %367 %2018 %08:%Feb
  • font size decrease font size decrease font size increase font size increase font size
  • Print
  • Email
  • Be the first to comment!
Qr Code

Od 1 lutego 2018 roku czytelnicy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie mogą otrzymać bezpłatny dostęp do wybranych publikacji w czytelni internetowej IBUK LIBRA (1397 tytułów). Serwis IBUK LIBRA umożliwia korzystanie z elektronicznych publikacji z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN oraz innych wydawnictw. Udostępnione książki dotyczą wielu dziedzin wiedzy. Korzystanie z książek możliwe jest na komputerach we wszystkich placówkach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie oraz na komputerach domowych, tabletach i telefonach czytelników.

Kody PIN wydane czytelnikom do końca stycznia 2018 roku roku utrzymują ważność i mogą być nadal używane do logowania do serwisu. Czytelnicy WiMBP w Rzeszowie, którzy nie mają PIN-ów mogą otrzymać hasło do logowania w jednej z bibliotek publicznych w Rzeszowie lub wysłać prośbę o wydanie PIN-u na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. podając swoje imię i nazwisko oraz numer karty bibliotecznej. E-mailem zwrotnym zostanie podany PIN do logowania do wirtualnej czytelni.

Co należy zrobić, by korzystać z wirtualnej czytelni IBUK LIBRA na komputerze domowym:

  1. Wejść na stronę http://www.libra.ibuk.pl
  2. Jednorazowo zarejestrować się  w serwisie IBUK LIBRA (zakładka "ZAREJESTRUJ SIĘ" w prawym górnym rogu strony) wpisując swój adres e-mail, hasło (wymyślone przez siebie), powtórzone hasło i akceptując regulamin.
  3. Po rejestracji należy zalogować się do serwisu IBUK LIBRA przy pomocy adresu e-mail i podanego hasła (zakładka "ZALOGUJ SIĘ" w prawym górnym rogu).
  4. Wybrać zakładkę (w prawym górnym rogu strony)  "USTAWIENIA" - "MOJE BIBLIOTEKI" - "DODAJ BIBLIOTEKĘ" i wpisać PIN (kod aktywacyjny) udostępniony przez bibliotekę.

Dokładna instrukcja logowania dostępna jest też w postaci pliku pdf (do pobrania poniżej).

Konfiguracja sprzętowa i wymagane oprogramowanie:

Zastosowana w IBUK LIBRA aplikacja do czytania książek myIBUK działa w oknie przeglądarki. Nie ma potrzeby instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania. Przeglądarka internetowa musi wspierać standard HTLM5. Zalecamy używanie aktualnej wersji Google Chrome, Mozilla Firefox lub Safari, jak również przeglądarkę Internet Explorer od wersji 10. Starsze wersje IE nie zapewniają wsparcia standardu HTML5 oraz zawierają poważne luki w bezpieczeństwie.

Do prawidłowego działania aplikacji niezbędne jest stabilne połączenie z siecią internet o przepustowości min. 512kb/s (zalecamy 2Mbps). Należy zezwolić na wykorzystywanie plików cookie oraz JavaScript. Aplikacja komunikuje się przy użyciu protokołu HTTP (port 80) oraz HTTPS (443). Serwery i usługi mogą się znajdować w następujących adresacjach: 195.230.120.0/24, 37.59.171.128/26.

Aplikacja umożliwia logowanie się kontem na Facebook oraz Google, a także pozwala na udostępnianie notatek i fragmentów innym użytkownikom tych serwisów. Konfiguracja sieci powinna zezwalać na łączenie się z serwisem facebook.com oraz google.com. Jeżeli konfiguracja sieci uniemożliwia dostęp do domeny facebook.com oraz google.com, to funkcje aplikacji myIBUK wykorzystujące te serwisy nie będą dostępne.

Aplikacja została przystosowana do działania także na urządzeniach mobilnych o przekątnej ekranu min. 5", działających pod kontrolą systemu Android w wersji min 4 oraz iOS min. 5.1. Aby uruchomić aplikację na urządzeniu mobilnym, należy wpisać adres http://reader.ibuk.pl w oknie przeglądarki lub pobrać aplikację z Google Chrome Web Store. Na urządzeniach Apple zalecamy także dodanie aplikacji do ekranu początkowego.

W razie wątpliwości i problemów związanych z korzystaniem z wirtualnej czytelni prosimy o kontakt w tej sprawie na adres: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. lub pod numer telefonu: (17) 8669-441 lub 442.

WiMBP w Rzeszowie

 

Read 368 times Last modified on %AM, %05 %377 %2018 %09:%Feb

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Video gallery

See all

Photo gallery

Calendar of events

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij